Wersja do wydruku

Omnibusy znowu na ulicach Warszawy

 
Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy.
UWAGA: w dni upalne oraz deszczowe kursowanie omnibusu konnego może zostać zawieszone.


Zaproszenie na VII edycje Warszawskiej Linii Edukacyjnej

Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. zapraszają na siódmą już odsłonę kampanii „Warszawska Linia Edukacyjna”, która rozpocznie się uroczystą inauguracją 7 października o godzinie 11.00 na hali zajezdni tramwajowej R1 „Wola” przy ul. Siedmiogrodzkiej 20. Adresatami kampanii są przede wszystkim dzieci uczęszczające do szkół podstawowych, które podczas 58 lekcji – od października do czerwca 2016 roku - nauczą się zasad obowiązujących w komunikacji miejskiej, zdobędą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa
w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uroczystą inaugurację rozpocznie konferencja prasowa, w której udział wezmą:

- Teresa Kotwica – Kierownik Działu Marketingu i Promocji Tramwajów Warszawskich,

- Bartosz Sowier – Dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka,

- mł. insp. Jarosław Bieliński - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji;

- podinsp. Marzena Gomołowska-Domańska – Kierownik Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji;

- Igor Krajnow – Rzecznik Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego;

- Krzysztof Dobies – Rzecznik Prasowy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warsztaty oraz koncert piosenek

Bezpośrednio po konferencji dzieci będą uczestniczyły w warsztacie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który zostanie poprowadzony przez instruktorów programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po warsztatach odbędzie się koncert piosenek edukacyjnych pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas którego,
w zabawnej i przystępnej dzieciom formie, Ryś Ryszard, Zając Kicaj, Lisek Kiteczka oraz Sygnalizator zaprezentują wzorcowe zachowania w przestrzeni miejskiej. Następnie, policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz instruktorzy Nadzoru Ruchu Tramwajów Warszawskich w formie quizu i konkursów sprawdzą wiedzę najmłodszych i uzupełnią ją o istotną rolę uważności i rozsądnych decyzji podejmowanych na drodze.

A na koniec - niespodzianka

Na koniec, na wszystkich młodych uczestników będzie czekała przejażdżka zabytkowymi tramwajami do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Na miejscu, pod czujnym okiem strażników Straży Miejskiej, policjantów z Wydziału Prewencji oraz instruktorów Tramwajów Warszawskich, odbędą się warsztaty rowerowe dla dzieci oraz zajęcia teoretyczne w sali wykładowej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator akcji: Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Partnerzy: Zarząd Transportu Miejskiego, Komenda Stołeczna Policji, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Komunikat dotyczący kostki brukowej na Czynszowej

Od kilku dni wzmogło się zainteresowanie mediów remontem torowiska prowadzonym przy ul. Czynszowej. Pojawiły się doniesienia o rzekomym usunięciu starej kostki granitowej. W związku  z tym pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane.
 
Podczas projektowania remontu pętli Czynszowa projektant - firma Drogowa Pracownia Projektowa Jacek Żuraw - uzyskał opinię Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków stwierdzającą, że obszar ten nie podlega ochronie konserwatorskiej.  
 
Kostka, która znajdowała się w obrębie torowiska jest współczesna i nie stanowi żadnej wartości historycznej.
 
Od samego początku Spółka planowała zabezpieczenie kostki granitowej, znajdującej się na podjazdach do budynków, a po zakończeniu remontu torowiska oraz oczyszczeniu jej powrót na podjazdy przed kamienicami. Zależy nam wszystkim na tym, by chodniki przed kamienicami zachowały swój historyczny klimat.
 
W obrębie torowisk położona zostanie kostka rzędowa granitowa - w miejsce wcześniejszej nawierzchni ułożonej podczas ostatniego remontu torów (typowa kostka granitowa).
 
Uzgodniono także, że przy kolejnych remontach torowisk i nawierzchni stare elementy nawierzchni granitowej będą, w miarę możliwości, zabezpieczane
i zachowywane. W niektórych przypadkach możliwe będzie także jej wtórne ułożenie.
 
Potwierdziło to spotkanie pomiędzy przedstawicielami Spółki Tramwaje Warszawskie, Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz Pełnomocnikiem ds. rewitalizacji.
 
Stołeczny Konserwator Zabytków i Zarząd Tramwajów Warszawskich


Kursowanie omnibusu konnego wydłużone

Z przyjemnością informujemy, że kursowanie omnibusu konnego zostaje przedłużone do 16 października.


Warszawskie Badanie Ruchu Online - zapraszamy do wypełnienia ankiety!

Od 24 września do 25 października dostępna jest w tym miejscu: ankieta Warszawskie Badanie Ruchu Online, badająca poziom zadowolenia z podróżowania komunikacją miejską.

Pytania dotyczą miejsc odwiedzanych przez Pasażerów, środków transportu, które dowoziły do pracy, szkoły czy też rodziny lub znajomych, sposoby spędzania wolnego czasu oraz godziny odbywanych podróży.

Ankieta jest anonimowa, a udzielone odpowiedzi objęte ochroną i można ją wypełniać dowolną ilość razy tworząc swoisty "dzienniczek podróży".

Zachęcamy do jej wypełnienia!

 

WBR.png